Home
váš sprievodca svetom pokru
CZ verze

Fára s Dohnalom zobrali z Irish Open po €6.500, na €300.000 si brúsi zuby Max Silver

Známy Angličan Max Silver vstúpi z druhého miesta do finále Irish Open 2019, pred ním je nateraz len Weijie Zhang.

Rekordný €1.150 Irish Open Main Event s 1.807 entries spoznal z noci na dnes obsadenie svojho finálového stola. Bohužiaľ, budú na ňom absentovať slovenskí i českí hráči. Po Jánovi Bendíkovi, ktorý vypadol v druhom dni, našli včera svoju konečnú aj poslední dvaja českí hráči.

Tomáš Fára obsadil v turnaji 45. miesto, Roman Dohnal sa porúčal tesne po ňom na 43. mieste, keď sa stal obeťou Maxa Silvera. Obaja získali zhodne po €6.500. Dnešné streamované finále o €300.000 prvú cenu ponúkne zaujímavé obsadenie, mix mladíckej dravosti a skúseností.

Veľkým chipleadrom je naturalizovaný Ír Weijie Zhang so 16.970.000 v žetónoch, ktorý pred rokom vyhral na Irish Open €1.050 High Roller. Hneď za ním je šampión tohtoročného €2K High Rolleru z Irish Open, priamo v Dubline žijúci Angličan Max Silver s 8.530.000 v žetónoch (na foto).

Silver je najvyššie postaveným finalistom, čo sa týka poradia v rebríčku Global Poker Index, kde mu patrí aktuálne 278. miesto, bol už však aj na 22. priečke. Nateraz tretí je šampión €1.100 High Rolleru z partypoker Grand Prix Killarney Ír David Crilly so 7.370.000 v žetónoch.

O titul dnes zabojujú aj šampión partypoker Grand Prix Killarney 2017 Ír Thomas Gallagher (5.010.000), tretí z tohto turnaja z roku 2006 Dave Masters (2.905.000) a na shortstacku nájdeme Seamusa Cahilla (2.775.000), ktorý sa pokúsi vylepšiť štvrté miesto z roku 2011.

Cahill (na foto) je spoločne so Silverom jediným hráčom s kariérnymi výhrami cez $1 milión. Cahill je okrem iného aj runner-upom WPT National Cyprus z roku 2013 a pred štyrmi rokmi prehral heads-up o náramok z WSOP v Las Vegas, keď ho v $3.000 NLHE 6-Maxe zdolal Justin Liberto.

Každý z deviatky hráčov má istých €21.000, 6-ciferné odmeny sú prichystané pre najlepších troch. Šampión turnaja si odnesie už spomínaných €300.000. Finále turnaja s odkrytými kartami budete môcť sledovať od 13:20 prostredníctvom partypokertv kanála na Twitchi tu.

Pokiaľ chcete vedieť, čo zaujímavé sa deje vo svete pokru alebo to, akú akciu pripravil Váš pokrový klub, staňte sa našim fanúšikom na Facebooku.